Iğdır Gazetesi GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü gurur ve sevinçle kutlamaktayız. Gaz...           • Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atakan Demircinin Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehit ve gaz...           • PTT Başmüdürlüğü’nden Vali Sarıibrahim’e 180'inci Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti PTT Baş Müdür V. İsmail Akgül ve Merkez PTT Müdürü Erol Şamiloğlu, P...           • SGK İl Müdürü Birsen Dursun’dan “Kayıt Dışı Mücadele” Açıklaması Iğdır SGK İl Müdürlüğünden İl Müdürü Birsen Dursun imzalı kayıt...           • Belediye çocuk oyun parklarını yeniliyor Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, en yakın zamanda daha modern haliyle &c...           • Emniyet Genel Müdürü Aktaş'ın ziyaretleri Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Iğdır'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulun...           • Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konu...           • Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın,...           • Kadın Hastalıkları-Jinekoloji Kadınlarımızı ilgilendiren her türlü sorun ve hastalığı içerisine alır. Yumurtal...           • KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE, ÇALIŞMA VE S...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8067 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8489 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8266 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8568 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

T.C.

IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

Mülkiyeti İlimiz Özel İdaresine ait Merkez Baharlı Mahallesi Dr.Sadık Ahmet Caddesi Mevkiinde bulunan   aşağıda mevkisi, paftası, adası, parsel ve alanları belirtilen;

İli     İlçesi Mevkii  Baharlı Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.  Pafta    Ada       Parsel             Alan m2

a-Iğdır Merkez Baharlı Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad                  3       49             38             1.565,37 m2

b-Iğdır Merkez Baharlı Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad                  3       49             13            1.552,00 m2

Mülkiyeti İlimiz Özel İdaresine ait Merkezde Pafta:3, Ada:49, Parsel:38 kayıtlı 1.565,37 m2 bürüt İl Özel İdaresinin Hizmet binası ile lojmanın bulunduğu alan ile Pafta:3,Ada:49, Parsel:13’ te kayıtlı 1.552,00.m2 alanlı Eski Mit binası ve lojmanının bulunduğu alanların bir bütün olarak satışının yapılması işi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun  45. maddesi gereğince Açık Teklif usulü ile ihaleye konulmuştur.

İhale 25.08.2020 Salı günü saat 11.00’ da Iğdır İl Özel İdaresi İl Encümeni Toplantı Salonunda İl Encümeni tarafından yapılacaktır.

Satışı yapılacak taşınmazın Söz konusu Pafta:3 Ada:49, Parsel:38 noda kayıtlı taşınmazın muhammen bedeli 36.529.186,23 TL KDV hariç bedel olarak belirlenmiştir. Pafta:3, Ada:49, Parsel:13’ te kayıtlı taşınmazın muhammen bedeli 22.535.232,00 TL KDV hariç bedel olarak belirlenmiştir. Toplam Muhammen Bedel 59.064,418,23 TL KDV hariç bedel olarak belirlenmiştir.

Satışı yapılacak taşınmazların toplam muhammen bedeli 59.064.418,23 TL olup,   geçici teminat muhammen bedelin  % 3’ü oranında 1.771.933,00 TL alınacaktır.

İhaleye iştirak edecek olanların;

1- 2886 Sayılı Kanunun 37. maddesine göre hazırlanmış olan Teklif mektubunu içeren zarf,

2- İl Encümen Başkanlığına hitaben işin adına muhammen bedelin % 3’ü oranında usulüne uygun alınmış geçici teminatı,

            3- Kanuni ikametgâh belgesini

             4-İsteklinin Gerçek Kişi olması halinde; Gerçek kişiler için kanuni ikametgâh belgesi, İlgisine göre Ticaret ve Sanayi Odası veya Esnaf Sanatkârlar odasına kayıtlı olduğunu gösterir belge.

             5-İstekli Şirket ise; Sanayi ve Ticaret Odası veya Esnaf Sanatkârlar Siciline kayıtlı olduğunu gösterir belge.

6- Tebligat için adres beyanı ile ayrıca irtibat için telefon ve varsa faks numarası ile elektronik posta adresi,

7- İstekliler adına vekâleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirkülerini,

8- Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanan ortaklık sözleşmesini, Şirket ortaklarını ve bunların hisse görevlerini belirten belgeyi, Ticaret sicil gazetesini vb.

                   9-Vergi Mükellefi olduğuna dair belgeyi, Kesinleşmiş vergi borcu olmadığına dair  3 ay içinde alınmış belgeyi,

           10- Kesinleşmiş Sosyal Güvenlik Prim Borcu olmadığına dair  3 ay içinde alınmış belgeyi,

             11-Geçici teminat bedelinin Şartnamede belirtilen değerlerden olması ve İlimiz Özel İdaresine yatırıldığına dair makbuzun (2886 Sayılı Kanunun 26 ve 27 maddesi)’nde belirtilen  değerlerden herhangi biri olabilir.Banka Teminatı mektubunun verilmesi halinde “Teminat Mektubunun geçici, süresiz, limit içi olması ve Teyit yazısınında” ibrazı gerekir.

             12-Adı geçen parseller İmar Planı içerisinde yer almakta olup, Yukarıdaki İl Özel İdaresine ait 2 adet taşınmazlar ile birlikte;Aynı Ada içerisinde yer alan Hazineye ait  Ada 49, Parsel 11 ve 37 yer alan taşınmazlara İnşaat yapılır iken bir bütün olarak değerlendirilecektir.Bitişik Parsellerle  birleşmeden inşaat yapılamaz.

          13- İhale şartnamesi ve diğer evraklar Iğdır il özel idaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünde mesai saatleri içerisinde görülebilir.

         14- 25/08/2020 Salı günü saat: 11.00’a kadar İhale Komisyonu Başkanlığına veya İhale Komisyonu Başkanlığına ulaştırılmak üzere İl Özel İdare Genel Sekreterliği İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne alındı belgesi karşılığı verilecektir.                

         15- İdare ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

         16- Telgrafla müracaatlar ve postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmez.

            İlan olunur.

 

 

 

 

 

Haber tarihi: 04 / 08 / 2020
Haber Okunma: 434
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR
Sonraki: Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Başkanı Aydın Deniz, Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi