Iğdır Gazetesi ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

9. Kolordu Komutanı Uzun'dan, Vali Sarıibrahim'e Ziyaret Erzurum 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, beraberindeki Doğubeyazıt 1. Mekanize Piya...           • GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunma T...           • VALİ / BELEDİYE BAŞKAN V. H. ENGİN SARIİBRAHİM’İN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNܔ MESAJI Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Mille...           • Iğdır Üniversitesi, kadınlara meslek öğreterek iş hayatına kazandırıyor Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü...           • 13 Şehidimiz Anıldı Karakoyunlu İlçesi Belediye Başkanı Bayramali Ballı, Karakoyunlu İlçesi MHP İl&ccedi...           • 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜD&Uum...           • TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek Iğdır Üniversitesinde, TÜBİTAK-ARDEB 2237-B programınca desteklenen "Mühendislik Te...           • “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” Dolmuşu tıka basa dolduran şoförü uyaran yolcuya dolmuş şoförünün ilgin&c...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILLARI ASANSÖR, KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI, IT PANOLARI, KLİMA, HAVALANDIR...           • IĞDIR’DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI 81 ilde kurulan EBA Destek Noktası Iğdır’da Bilim Sanat Merkezi, ana merkez  olmak &uum...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8010 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8411 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8184 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8526 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey,  Sırbistan’ın büyük miktarda silah sevk ettiğini ve bu konuda Azerbaycan Azerbaycan Dışişleri Bakanlığınca Sırbistan’ın Azerbaycan geçici Maslahatgüzarını bakanlığa çağırarak gereken diplomatik uyarının yapıldığını, Sırpların halen Türk düşmanlıklarının bitmediğini gösterdiğini söyleyerek kınadıklarını bildirdi.

2018 yılında Ermeni Diasporasının Sırbistan Milli Meclisine sunduğu sözde Ermeni soykırımı tasarısını red etmesiyle oluşan Sırbistan Türkiye dostluğunun ne kadar sahte bir dostluk olduğunu bildiren ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Sırplar 1995 yılında Srebrenitsa katliamının üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen 8 bin 372 Müslüman Boşnak’ın acıları unutulmamışken, Azerbaycan Türklerini katletsinler diye Ermenistan’a yüklü silah sevkiyatı yapması halen Müslüman ve Türk düşmanlıklarının devam ettiğini göstermektedir. Ne ilginçtir ki! Srebrenitsa’da yapılan katliamın tarihi 13 Temmuz Ermenilerinde Azerbaycan’a saldırmalarının tarihi 12 Temmuz ve bu (Sırp ve Ermeni) iki Müslüman Türk düşmanı halklar bu tarihleri seçerek neyin mesajını vermek istiyorlar onu da dünya kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.

Dünya’da Müslüman ve Türklerin iki ezeli düşmanı Sırplar ve Ermeniler olduğunu belirten Gülbey, “Avrupa’nın maşası Sırbistan Rusların maşası ise Ermenistan’dır. Bu iki ırkta Türk düşmanıdır. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sırbistan Azerbaycan Geçici maslahatgüzarı Danica Bejnovic’i Bakanlık binasına sesleyerek uyarmıştır. Türkiye’de Sırbistan Ankara Büyükelçisini Bakanlığa sesleyerek uyarması gerekmektedir. Bizce bu konuda hem taraf olduğumuzu hem de hassas olduğumuzu anlamalılar. ASİMDER Genel Merkezi olarak Azerbaycan topraklarına ateşkes antlaşmasını hiçe sayarak tekrardan işgalci ve soykırımcı zihniyetini ortaya koyan Ermenistan’ı ve yaptığı yüklü silah sevkiyatıyla soykırıma destek olan Sırbistan’ı esef ve şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 04 / 08 / 2020
Haber Okunma: 404
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü
Sonraki: GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi