Iğdır Gazetesi Çay kahveleri virüs saçıyor - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

9. Kolordu Komutanı Uzun'dan, Vali Sarıibrahim'e Ziyaret Erzurum 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, beraberindeki Doğubeyazıt 1. Mekanize Piya...           • GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunma T...           • VALİ / BELEDİYE BAŞKAN V. H. ENGİN SARIİBRAHİM’İN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNܔ MESAJI Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Mille...           • Iğdır Üniversitesi, kadınlara meslek öğreterek iş hayatına kazandırıyor Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü...           • 13 Şehidimiz Anıldı Karakoyunlu İlçesi Belediye Başkanı Bayramali Ballı, Karakoyunlu İlçesi MHP İl&ccedi...           • 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜD&Uum...           • TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek Iğdır Üniversitesinde, TÜBİTAK-ARDEB 2237-B programınca desteklenen "Mühendislik Te...           • “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” Dolmuşu tıka basa dolduran şoförü uyaran yolcuya dolmuş şoförünün ilgin&c...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILLARI ASANSÖR, KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI, IT PANOLARI, KLİMA, HAVALANDIR...           • IĞDIR’DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI 81 ilde kurulan EBA Destek Noktası Iğdır’da Bilim Sanat Merkezi, ana merkez  olmak &uum...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8010 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8411 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8184 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8526 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Çay kahveleri virüs saçıyor

Pandemiden dolayı aylardır kapalı olan kahvelerin açılmasıyla insanlar kahvelere hızla akın etmeye başladı.

Ülkemizde ve İlimizde Covit 19 virüsünün artış gösterdiği bu günlerde, kahvelerin tıklım tıklım olması virüsün daha çok yayılmasına vesile olmaktadır.

Iğdır’ın neredeyse her cadde ve sokağında bulunana çay kahveleri hijyen kurallarına uymadıkları gibi, sosyal mesafeyi de hiçe saymaktadırlar. Bir masada en fazla iki kişinin oturması gerekirken bir masada beş altı kişi oturmaktadır. İç içe konulan maslarda oturan müşteriler çay istediklerinde kahve sahipleri pet bardaklar yerine cam bardaklarda çay getirmektedir. Çay bardaklarının hijyenik kurallara göre yıkanmadığı kahvelerde, bir çay bardağı sadece sudan geçirilerek kahveye gelen diğer müşterilere çay ikramı yapılmaktadır.

Büyük bir tehlike olan çay kahvelerinin denetimleri yetkililer tarafından yapılmamaktadır.  Kahve sahibi bir çay daha fazla satabilmenin peşine düşerken, Covit 19 Virisünün insanlara hızla buluşmasının önüne geçen önlemleri malesef umursamamaktadırlar.

Diğer bir yandan cadde ve sokakların boş olan yerlerine gelişi güzel serpiştirilen masaların arasından vatandaşlarda geçerken büyük zorluklar çekmektedirler. Özellikle bayanlar çay kahvelerinin bulunduğu cadde ve sokaklardan geçerken maslarda oturan kendini bilmez insanların tacizine de maruz kaldıklarını zaman zaman görmekte ve şahit olmaktayız.

Resimde de görüldüğü gibi sokağı kullanan bir bayan masların arasından ve sokaktaki kalabalıktan, zikzak çizerek kendisini zor kurtarmaktadır.

Vatandaşlar, sayın yetkililerden kahvelere yönelik önlemleri artırarak virüsün yayılmasını önleyici tedbirleri hayata geçirmeleri beklenmektedirler.

Haber tarihi: 11 / 08 / 2020
Haber Okunma: 459
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı
Sonraki: JANDARMA, DEFİNECİLERİ SUÇ ÜSTÜ YAKALADI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi