Iğdır Gazetesi Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

9. Kolordu Komutanı Uzun'dan, Vali Sarıibrahim'e Ziyaret Erzurum 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, beraberindeki Doğubeyazıt 1. Mekanize Piya...           • GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunma T...           • VALİ / BELEDİYE BAŞKAN V. H. ENGİN SARIİBRAHİM’İN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNܔ MESAJI Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Mille...           • Iğdır Üniversitesi, kadınlara meslek öğreterek iş hayatına kazandırıyor Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü...           • 13 Şehidimiz Anıldı Karakoyunlu İlçesi Belediye Başkanı Bayramali Ballı, Karakoyunlu İlçesi MHP İl&ccedi...           • 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜD&Uum...           • TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek Iğdır Üniversitesinde, TÜBİTAK-ARDEB 2237-B programınca desteklenen "Mühendislik Te...           • “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” Dolmuşu tıka basa dolduran şoförü uyaran yolcuya dolmuş şoförünün ilgin&c...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILLARI ASANSÖR, KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI, IT PANOLARI, KLİMA, HAVALANDIR...           • IĞDIR’DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI 81 ilde kurulan EBA Destek Noktası Iğdır’da Bilim Sanat Merkezi, ana merkez  olmak &uum...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8010 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8411 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8184 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8526 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı

Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik Yolundaki Tozlu Raf kitap kafede gerçekleştirildi.

“Son Ezidi” ile Iğdır’ın her yerine yolculuk yaparak bütün yönleriyle tanışacaksınız. 

 “Son Ezidi” Doğası, kültürü, tarihi, sosyal yaşamı, bitki örtüsünden hayvanlarına, dokusundan florasına, Kürdünden Azerisine, Terkemesinden Türküne, Iğdır’ı en iyi anlatan kitap diyebiliriz.  Şimdiye kadar Iğdır’ı anlatan dedem böyle derdi. Babam şöyle söylerdi ile internetten kopyala yapıştır türü rivayet çalışmalardan değil. “Son Ezidi”yi okuyunca Iğdır’ı yeniden tanıyıp keşfetmenin yanı sıra yaşanmışlıkları ile hayatları soluksuz okuyacaksınız. Öteki Yayınevinden çıkan Dr. Mehmet Kum’un romanı “Son Ezidi” raflardaki yerini aldı. Tüm internet sitelerinden, kitapçılardan ve D&R’lardan romana ulaşabilirisiniz.

Tozlu Raf Kitap Kafede düzenlenen imza gününe toplumun her katmanından Iğdırlıların yoğun ilgisi vardı. Iğdır’da Vali Yolunda Tozlu Raf Kafe ve Iğdır Lisesi karşısında Öğretmen kitapevinde de temin edilebilir. 

Yazar-Şair E. Bülent Yardımcı “Son Ezidi” hakkında:

Farklı kültürleri, farklı etnik ve dinsel kökenleri olan insanların bir arada yaşamak zorunda oldukları kadim bir coğrafya bizimkisi, vatanımız. Üçüncü bin yıldan gün eksiltiyoruz; ama kardeşliği, farklılıklarımızın ne büyük bir zenginlik olduğunu sevgiyle taçlandırıp kavrayabildiğimiz söylenebilir mi?

Acıyla, gözyaşıyla yoğrulmuş bu topraklar kanatılmaya devam ediliyor hâlâ. “Neotürkiye’nin panzehiri hafızadır.” diyerek bir saptama yapmış gazeteci/yazar Mustafa Hoş; Mehmet Kum’da “Son Ezidi” çığlığıyla hafızamıza bir ışık tutuyor. Bir yüzleşme isteği “Son Ezidi” törecilere, karanlığa, haksızlığa, adaletsizliğe indirilmiş bir şamar. “Son Ezidi” içerdiği tarihsel, toplumsal, sosyolojik ve psikolojik irdeleme ve göndermelerinin yanı sıra dille yaratılmış görsel bir şölen” dedi.

Haber tarihi: 10 / 08 / 2020
Haber Okunma: 415
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR SGİM HİZMET BİNASI ISLAK HACİM KISMİ ONARIM İŞİ
Sonraki: Çay kahveleri virüs saçıyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi