Iğdır Gazetesi IĞDIR’DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü gurur ve sevinçle kutlamaktayız. Gaz...           • Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atakan Demircinin Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehit ve gaz...           • PTT Başmüdürlüğü’nden Vali Sarıibrahim’e 180'inci Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti PTT Baş Müdür V. İsmail Akgül ve Merkez PTT Müdürü Erol Şamiloğlu, P...           • SGK İl Müdürü Birsen Dursun’dan “Kayıt Dışı Mücadele” Açıklaması Iğdır SGK İl Müdürlüğünden İl Müdürü Birsen Dursun imzalı kayıt...           • Belediye çocuk oyun parklarını yeniliyor Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, en yakın zamanda daha modern haliyle &c...           • Emniyet Genel Müdürü Aktaş'ın ziyaretleri Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Iğdır'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulun...           • Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konu...           • Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın,...           • Kadın Hastalıkları-Jinekoloji Kadınlarımızı ilgilendiren her türlü sorun ve hastalığı içerisine alır. Yumurtal...           • KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE, ÇALIŞMA VE S...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8067 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8489 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8266 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8568 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

IĞDIR’DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI

81 ilde kurulan EBA Destek Noktası Iğdır’da Bilim Sanat Merkezi, ana merkez  olmak üzere 42 okulda açıldı.

   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in katılımı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un canlı bağlantısıyla eş zamanlı olarak açıldı.            

                   Covid-19 salgını nedeniyle öğrencilerin evlerden uzaktan eğitim olarak ders gördüğü kanal olan EBA TV’nin, 81 ilde Destek Noktası Merkezleri kuruldu. Bu kapsamda EBA Destek Noktası Bilim Sanat Merkezinde Milli Eğitim İl Müdürü Hakan Gönen’in katılımı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un canlı bağlantısıyla Iğdır’da 3 ilçede ve tüm illerde eş zamanlı olarak açıldı.

       İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,”Iğdır’da il genelinde tüm ilçelerde 42 kurumda EBA Destek Noktası oluşturuldu.EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı Covid-19 salgın sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimi sağlaması amacıyla kuruldu.Evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar zorunlu eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için kullanılan EBA Destek Noktası, ihtiyacı olan öğrenciler tarafından belirli planlar dâhilinde gruplar halinde dönüşümlü olarak kullanılabilecek.EBA Destek Noktası’nın hangi saat aralıklarında ve kimler tarafından kullanıldığı düzenli olarak kayıt altına alınarak, giriş çıkışlar öğrencilerin birbiriyle çakışmaması şekilde planlanacak.EBA Destek Noktaları hafta içi 09.00-18.00 ve hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.Öğrenci  kendine en yakın okul neredeyse oraya gidecek kendi okulunun olması önemli değildir.”dedi.

Gönen: “HEDEFİMİZ TÜM OKULLAR”

                  Iğdır’da EBA’ya ulaşamayan tüm öğrencileri ev ev tespit ettiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Türkiye’nin 81 ilinde değişik noktalarında EBA’ya internet erişimi zayıf olup ulaşamayan ve EBA yayınlarını izleyemeyen tüm öğrencilerimizi Iğdır’da ev ev tespit etmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimizi tüm Türkiye’de Bakanımız himayesinde başlatılan bu proje kapsamında, şu anda il merkezi ve 3 ilçemizde 42 merkezimizde bu açılışı yapmış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin bir şekilde erişimlerini sağlayarak bu noktalara ulaşmasını planlıyoruz. Covid-19 sürecinde ki uzaktan eğitime hiç erişemeyen çocuklarımızın kalmamasını hedefliyoruz. 2. adımda ki hedefimiz ise tüm okullarda birer EBA eğitime destek odaları oluşturarak çocuklarımızın ulaşımını daha kolaylaştırmak ve birebir öğrencilerimizi takip etmeyi hedefliyoruz. Yüz yüze eğitimde geçtiğimizde daha donanımlı daha içerikleri tamamlanmış öğrencilerle eğitim-öğretime devam ederiz. EBA noktalarının sayısı artacak tüm okullarda faaliyete girecek, tüm okul müdürlerimiz erişimi olamayan çocuklarımıza tek tek ulaşarak kendi okullarında erişimlerini sağlatacaktır. EBA destek odamız hafta içi ve hafta sonu hep açık kalacak.” dedi.

EBA Destek noktası olan okullar

Iğdır Merkez İMKB Ortaokulu,Halfeli İMKB Ortaokulu,Şehit Polis Adem Cankurtaran Ortaokulu,Aras Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi,Melekli Şehit P.Çvş.Tünay Şafak ÇPL,Şeyh Edebalı Ortaokulu(Karakuyu),Şehit er Erkan Akdeniz Ortaokulu,Enginalan Ortaokulu,Kazancı Ortaokulu,Şehit Başkomser Mehmet Parlak Ortaokulu,Mimar Sinan Ortaokulu,Haydar Aliyev Fen Lisesi,Alikamerli Ortaokulu,İnönü Ortaokulu,TOBB MTL Müdürlüğü,Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü,Şehit Emin Güner Anadolu İHL,Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulu,Hürriyet Ortaokulu,Iğdır Bilim Sanat merkezi,Akşemsettin Ortaokulu ,Necip Fazıl Kısakürek A.İ.H.L,70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi,Cumhuriyet Ortaokulu,Nene Hatun MTAL,Kız Anadolu İmam hatip Lisesi,M.M.İ.Sosyal Bilimler Lisesi,Besti aydeniz MTAL,Ziya Gökalp Ortaokulu,Şehit Öğretmen Şevki Akgün İlkokulu,KARAKOYUNLU İLÇESİ Mürşitali Şehit Muharrem Taş Ortaokulu,Taşburun Ortaokulu,Bulakbaşı Ortaokulu,Şehit Polis Nevzat Alagöz Ortaokulu, ARALIK İLÇESİ Atatürk Ortaokulu,Kolikent Ortaokulu,Yukarı Çamurlu Ortaokulu,Aralık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,TUZLUCA İLÇESİ,Tuzluca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,Cumhuriyet YİBO,Alköse Ortaokulu,

Haber tarihi: 03 / 09 / 2020
Haber Okunma: 396
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
Sonraki: ERMENISTAN’A KİM DUR DİYECEK?
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi