Iğdır Gazetesi “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü gurur ve sevinçle kutlamaktayız. Gaz...           • Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atakan Demircinin Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehit ve gaz...           • PTT Başmüdürlüğü’nden Vali Sarıibrahim’e 180'inci Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti PTT Baş Müdür V. İsmail Akgül ve Merkez PTT Müdürü Erol Şamiloğlu, P...           • SGK İl Müdürü Birsen Dursun’dan “Kayıt Dışı Mücadele” Açıklaması Iğdır SGK İl Müdürlüğünden İl Müdürü Birsen Dursun imzalı kayıt...           • Belediye çocuk oyun parklarını yeniliyor Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, en yakın zamanda daha modern haliyle &c...           • Emniyet Genel Müdürü Aktaş'ın ziyaretleri Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Iğdır'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulun...           • Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konu...           • Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın,...           • Kadın Hastalıkları-Jinekoloji Kadınlarımızı ilgilendiren her türlü sorun ve hastalığı içerisine alır. Yumurtal...           • KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE, ÇALIŞMA VE S...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8067 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8489 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8266 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8568 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

“VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR”

Dolmuşu tıka basa dolduran şoförü uyaran yolcuya dolmuş şoförünün ilginç yanıtı:

“VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR”

                Ülkemizde ve İlimizde son günlerde hızla artan Covit 19 Virüsüne karşı alınan önlemler şehrimizin her yerinde hiçe sayılmaktadır.

                Başta çay kahveleri olmak üzere, şehrimizde umuma açık yerlerde denetimler malesef yetersiz.

                Denetim ekipleri yaptığı uyarı ve kontrollerin ardından malesef herkes kendi bildiğini uyguluyor. Denetim ekiplerini görünce herkes nizami olarak kurallara uyuyor. Denetim ekipleri ayrılınca herşey silbaştan. Hiç virüs yokmuş gibi herkes iki üç kuruş kazanma peşinde.

                Vatandaşlardan aldığımız ihbar üzerine dün bindiğimiz bir dolmuşta vatandaşlarla şoför arasında çok ilginç bir tartışmaya tanık olduk.

                Iğdır Devlet Hastanesi önünden bindiğimiz dolmuşun yolcu koltukları tam olarak dolmuş olmasına rağmen şoför aracı hareket ettirmemekte direniyor. Arkadan diğer dolmuş yanaşmaya çalışıyor. Şoför arkadaki dolmuş şoförünü arayarak “canınmı çıktı biraz bekle hala koltuklarım dolmadı” diyor. Halbuki koltuklar çoktan dolmuştu. Arkadan gelen yolcuları alıyor. Minibüste ayak üstü yolcular var. Biraz gidiyor yolda durup yine yolcular alıyor. Minibüs tam doldu adım atacak yer yok. Vatandaşın biri dayanamayıp şoföre sesleniyor, “Bu virüs ortamında bu kadar yolcu almanız doğrumu” diyor. Şoför pişkin pişkin kendinden emin bir şekilde cevap veriyor: “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” diyerek baskın geliyor.

                Şimdi sayın Sağlık Bakanıma sormak istiyorum. Bu şoförün teşhisi doğrumu? Ağızda maske olunca dolmuş tıklım tıklım yolcuyla doldurulabilirmi?

                Bu şoförün koyduğu teşhis doğruysa bu kadar önlemi neden alıyorsunuz? Herkese bir maske verin sorun çözülsün?

                Şimdide Iğdır’daki yetkililere seslenmek istiyorum:

                Aldığınız tedbirler yetersiz. Devlet dediğin, halkın sağlığı ve güvenliği mevzubahis olduğunda sert yüzünü göstermeli.

                Zabıtayı, polisi, tarım ekiplerini gönderiyorsunuz. Denetleyin diyorsunuz? Onlarda denetliyorlar ama bu denetimler havada kalıyor. Denetim ekipleri ayrıldığı zaman devletin denetimlerinin bir anlamı olmuyor.

                Birkez uyardın, anlamadımı, kuralları hiçemi saydı, ikincikez uyarmayacaksın. Gerekli cezai işlemi uygulayacaksınki devletin sözü ve denetimi havada kalmasın.

                Çay kahvelerini kaç kez uyardınız. Ne oldu. Siz gittikten sonra yine kara düzen. Masalar iç içe, çaylar cam bardaklarda. Kimsenin ağzında maske yok. Masafe yarım metre bile yok. Birinin nefesi diğerinin ağzında.

                Dolmuşları uyarıyoruz diyorsunuz. Ya bizim şahit olduğumuz bu manzara neyin nesin. Dolmuşcuları nasıl uyarmışsınız ki “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR” deme rahatlığını gösteriyorlar. Yolcuları tıka basa bindiriyorlar.

                Devletin virüsle mücadele işinde verdiği emek, üzülerek sölüyeyim zaafa uğruyor.

                Iğdır’da virüs her geçen gün artıyor. Ne ben, ne ailem, nede bir yakınımın, devletin aldığı tedbirlerden doğan zaafiyetden dolayı ölmesini istemiyorum. Yetkilileri cezai işlemleri uygulamaya davet ediyorum.   

Haber tarihi: 08 / 09 / 2020
Haber Okunma: 296
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek
Sonraki: İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi