Iğdır Gazetesi TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü gurur ve sevinçle kutlamaktayız. Gaz...           • Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atakan Demircinin Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehit ve gaz...           • PTT Başmüdürlüğü’nden Vali Sarıibrahim’e 180'inci Kuruluş Yıl Dönümü Ziyareti PTT Baş Müdür V. İsmail Akgül ve Merkez PTT Müdürü Erol Şamiloğlu, P...           • SGK İl Müdürü Birsen Dursun’dan “Kayıt Dışı Mücadele” Açıklaması Iğdır SGK İl Müdürlüğünden İl Müdürü Birsen Dursun imzalı kayıt...           • Belediye çocuk oyun parklarını yeniliyor Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, en yakın zamanda daha modern haliyle &c...           • Emniyet Genel Müdürü Aktaş'ın ziyaretleri Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Iğdır'da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulun...           • Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konu...           • Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın,...           • Kadın Hastalıkları-Jinekoloji Kadınlarımızı ilgilendiren her türlü sorun ve hastalığı içerisine alır. Yumurtal...           • KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE, ÇALIŞMA VE S...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8067 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8489 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8266 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8568 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

TÜBİTAK'ın “Proje Hazırlama Eğitimi” bugün sona erecek

Iğdır Üniversitesinde, TÜBİTAK-ARDEB 2237-B programınca desteklenen "Mühendislik Teknolojileri ve Temel Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi" başladı.

Iğdır Üniversitesi koordinatörlüğünde 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, 'Mühendislik Teknolojileri ve Temel Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi' Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Uygulamalı Otel toplantı salonunda başlandı.

Proje dahilinde yurt çapında 16 ildeki 21 üniversiteden yoğun başvurunun olduğu eğitime, 18 üniversiteden ve 11 farklı türdeki alandan toplam 30 katılımcı kabul edildi.

Üç gün sürecek eğitim, TÜBİTAK tarafından görevlendirilen Iğdır Üniversitesi adına koordinasyonu sağlayan Mühendislik Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ömer Gündoğdu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Prof. Dr. Nureddin Türkan, Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Prof. Dr. Hamdi Melik Saraoğlu tarafından verilecek.

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, üniversite olarak gerçekleştirdikleri bu eğitim organizasyonun ikinci organizasyon olduğunu söyledi.

Geçen yıl da böyle bir eğitim yapıldığını hatırlatan Demirtaş, "Bu yılda yaklaşık 18 üniversiteden öğretim üyesi, araştırma görevlisi katıldı. Aynı zamanda 4 farklı üniversiteden eğitmen katıldı. Iğdır Üniversitesinde 2 eğitmen destek verecek. Dolaysıyla üç gün sürecek olan bu eğitimde TÜBİTAK projeleri nasıl hazırlanır anlamında katılımcılara destek verilecek." dedi.Demirtaş, TÜBİTAK projelerinin Türkiye'deki nitelikli projeler olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

"Bu nedenle TÜBİTAK'dan proje almak zordur. Iğdır Üniversitesi de 4-5 proje aldı ve şunda bunları yürütüyor. Dolaysıyla bu eğitimleri burada verecek hem Iğdır Üniversitesinin öğretim elemanlarına, hemde dışarıdan 18 üniversiteden katılım sağlayan öğretim üyesi, araştırma görevlisi elemanlarına bir proje nasıl hazırlanır, TÜBİTAK'a nasıl sunulur, bunun detaylı olarak anlatıyoruz. Çünkü TÜBİTAK'da projeye başvuranları çok düşük oranda kabul edildiği ve projeyi almak, müracaat etmek ve gerçekten bir proje fikri oluşturmak oldukça zor. Bu eğitimde biz onlara katılan araştırmacılara bu manada destek vereceğiz.

"Proje eğitimi etkinliğine, 18 üniversiteden alt alan olarak mühendislik fakültelerinin elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, inşaat mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, makine mühendisliği ve ziraat mühendisliği bölümleri ile fen fakültelerinin fizik ve matematik bölümlerinde görev yapan akademisyenler, bu alanların ilgili ana bilim dallarındaki doktora programlarında kayıtlı olup doktora yeterlilik aşamasını geçmiş 30 araştırmacı katıldı.

Haber tarihi: 08 / 09 / 2020
Haber Okunma: 319
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 6 ADET OKUL BAKIM ONARIM İŞİ
Sonraki: “VİRÜS GÖZÜNDEN GİRMİYOR YA, AĞZINDA MASKE VAR”
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi