Iğdır Gazetesi KANTİN ESNAFI ZARARDA - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Eğitim-Bir-Sen Iğdır İl Başkanı Erkan Çiğdem, "Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun Tüm Türkiye’de Eğitim-Bir-Sen tarafından eş zamanlı olarak basın açıklaması...           • SERKA Toplantısı Yapıldı Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) yönetim kurulu toplantısı, dönem başkanı Iğdır Valisi...           • Bakkal ve Manavlara Saat Kısıtlaması Kaldırıldı İçişleri Bakanlığının genelgesiyle gıda sektöründe faaliyet gösteren bir&cce...           • Valimizin Eşi Hatice Sarıibrahim Halı-Kilim Kursunu Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Iğdır &U...           • Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Başladı Karakoyunlu İlçesi Zülfikar Köyünde çiftçilik yakan Ezcacı All...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Karakoyunlu İlçesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Karakoyunlu İlçesini ziyaret edrek il&c...           • Iğdır-Erzurum Karayolu açıldı Baraj yapımı nedeniyle bir süredir kapalı bulunan Iğdır, Karakurt, Erzurum yolu baraj inşaatı...           • “Bağımlılık İle Mücadele” Toplantısı Yapıldı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim başkanlığında “Bağımlılık İle Mücade...           • Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim Milli Sporcumuz Özlem Yıldız ve Antrenörlerini Makamında Ağırladı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Gençlik ve Spor İl Müdürl&uum...           • Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti Iğdır Ford Surkit Bayisi tarafından, Iğdır Ford Bayii ile Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler ...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8112 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8512 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8325 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8598 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

KANTİN ESNAFI ZARARDA

                Covit 19 salgını nedeniyle yaklaşık 7 aydır kapalı  olan eğitim kurumlarının açılmasıyla öğretim gören öğrenciler, okul kantinleri kapalı olduğu için ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar.

                Okullarda kanti işletmeciliği yapan Ruhi Artantaş, “Uzun zamandır okullar kapalı olduğu için okul kantinleri çalışmamaktadır. Okul kantinlerini ihale usulu ile kiraladık. Ama Pandemi nedeniyle 7 aydır kantinlerimiz kapalı. Zarar içindeyiz. Mallarımızı satamadık. Okullar açıldı ama kantinlerin açılmasına müsade etmediler. Hergün zarar içindeyiz. Devletimiz her esnafa yardım etti ama okullardaki kantin işletmeleri bu yardımlardan yararlanamadı.

                Devletimizden bizimde sorunlarımıza el atmasını beklemekteyiz” dedi.

Haber tarihi: 15 / 10 / 2020
Haber Okunma: 337
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: TUZLUCA 24 DERSLİKLİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BAKIM ONARIM İŞİ
Sonraki: Türkiye'deki kuş türlerinin yüzde 62'si “Doğu'nun kuş cenneti"nde yaşıyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi