Iğdır Gazetesi Kadın Hastalıkları-Jinekoloji - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyelerinden Gazetemize Ziyaret AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri Bircan Bilgin, Yazgü...           • Iğdırlı Hayırsever İş İnsanı Cantürk Alagöz Tarafından İlimizde Yaptırılacak Olan 24 Derslikli Ortaokul İnşaatının İmzaları Atıldı ❝24 Derslikli Ortaokul İnşaatının İmzaları Atıldı.❞ Iğdırlı hayırsever iş insanı, A...           • Üç kıtadaki kuşları buluşturan Aras Kuş Cenneti'nde bu sezon 5 bin kuş halkalandı Asya, Avrupa ve Afrika'dan göç eden kuşların rotasının kesişme noktasında yer alan ve ...           • Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan’ın Facebook hesabından 2. Açıklama. Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Tuzlucada yapacağımız hizmetleri zat...           • Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Tuzluca MYO için tüm hemşerilerinin desteğini istedi Başkan Ahmet Sait Sadrettin Türkan Facebook hesabından yaptığı açıklamada, 1073 ö...           • İl Sağlık Müdürümüz Dr. Caner Tazegün’e ziyarette bulunduk İl Müdürümüz Tazegün’e yaptığımız ziyarette, Cafe ve Restoran, Loka...           • Doğu Anadolu'nun kiraz ihtiyacı "Doğu'nun Çukurovası"ndan karşılanıyor Birçok meyve ve sebze türünün yetiştirildiği Iğdır'da üretilen kiraz, b...           • Yükümlü Eş Ve Çocuklarına İstihdam Garantili Kurslar Açılacak Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü il Milli Eğitim M...           • NESRİŞAH CİNAYETİNDE İKİNCİ TUTUKLAMA IĞDIR’da 5 yıldır kayıp olan Nesrişah Yorgun’u, boşandığı eşi Eyüp Yıldızhan ile ...           • CHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Aras’tan Gazetemize Ziyaret CHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Aras, gazetemizi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bu...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8516 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
9033 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8801 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8882 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Kadın Hastalıkları-Jinekoloji

Kadınlarımızı ilgilendiren her türlü sorun ve hastalığı içerisine alır.

Yumurtalık kistlerinden, myomlara, vajinal enfeksiyon, idrar kaçırma ve idarr yolu enfeksiyonlarına, düşme çarpma travmalarına, kanser ve korunma yöntemlerine kadar kadın sağlığını, aileye yansımalarını içerisine alan geniş bir hastalık grubudur.

Myom-Kist-Kanser grubu hastalıklar jinekolojik muyaene, ultrason duruma göre FMRI, labaratuar testleri ile tanı alır ve ameliyat mı gerekiyor, medikal tedavi mi ya da fitoterapi yardımcı olur mu? Jinekoloğunuz size ayrıntılı bilgilendirmeyi yapacaktır.

İdrar kaçırma, vajinal bolluk ve sarkmalar, dudak büyüklükleri estetik ameliyat grubunda yer alıp ayrı bir konu olarak sitemizde yer alıyor.

Vajinal bakım, vajinal enfeksiyonlar mantar başta olmak üzere vajen ve idrar yolu enfeksiyonları idrar ve vajinal kültür alınarak  tedavisi planlanıyor.

Genital  organların  PH yapısının kendi florasını koruyacak bilgileri drünzilegirişgin youtube videolarında, instagram linklerimizde bulabilirsiniz.

Geblik, menapoz, doğum ve lohusalık, cinsel sağlık ve üreme güçlüklerinde uygun fitoterapik yağlar, tabletler GİRİŞGİNAİLE DANIŞMANLIK merkezimizden temin edilebiliyor.

VİRJİN(  BAKİRE) KIZLARIMIZIN MUAYENESİ

 Bakire olduğu için kız çocukları zarar verecek korkusu ile jinekolojik muayeneye gelmiyorlar/ getirilmiyorlar.

Bekar kızlarımızın  muayenesinde  herhangi  bir alet  takmıyoruz. Kızlık zarına zarar verecek hiçbir uygulama yapmayız. Çocuklarımızın cinsel hakları, hukuki sorun yaşamamaları için titizlikle hareket ederiz.

Muayenelerimiz sadece peçete ya da  spanç dediğimiz sargı bezleri ile dudaklar ayrılarak dışarıdan gözlemleriz. Kültür alabiliriz. Smear alamayız, fitil koyamayız. Tampon önermeyiz. Seks oyuncakları zarar verebilir.

Bekar kızlarımız bize idrara sıkışık olarak gelmelidirler ki karından rahim  ve yumurtalık ultrasonlarını yapabiliriz. Vajinal ultrason yapamayız.

Hormon testlerimizi de adetin 3. 4. günü yaparız.

Bakire kızlarımızda insan. Onlarda mantar olabilir, Kist sorunu ile karşılaşabilirler. Adet düzensizlikleri, tüylenme sorunlarından yakınabilirler. Dış dudaklarını beğenmeyebilir ya da kızlık zarı ile ilgili akıllarına takılanlar olabilir.

Erkek ergen çocuklarımızda bağımlılık veya hayatlarında ters giden şeyler için hekim ya da psikolog desteği talep edebilirler.

Mykoplazma,klamidya, sfiliz, Herpes, gonore, AİDS, HPV.

Sayısız enfeksiyon var. Lakin genitalkanserlerden sorumlu olduğu ve ülkemizde de salgın gibi yayıldığı için en çok HPV( Human Papilloma virüsten) sade ve anlaşılır bir bilgilendirme yapacağız.

1.HPV. cinsel yolla bulaşır. 150’ye yakın çeşidi vardır ve her gün yenileri ekleniyor.(MUTASYON)

2.16,18,31,33 KANSER YAPAN TİPLERDİR.

3-Smear testi ile rahim ağzına verdiği hasarı tespit ederiz. Şüpheli çıkar ise biyopsi gerekir.

3.HPV tiplemeleri ise Ketem ya da özel hastanelerde yapılıyor. Aile hekimliklerinde salgın sürecinde yapılıyor mu? Danışmanlık gerekiyor.

4. Ocak ayından sonra dokuzlu aşının ülkemize gireceği söyleniyor. Aşı sadece riskli tiplere karşı koruma sağlıyor. Kız ve erkek çocuklara ergenlik dönemi çocuğun ailesi ile olan cinsel iletişim ve bilincine göre yapılmalıdır. Herhangi bir cinsel temas olmasa da tacizlerden korkan ailelerimiz artık yaptırmaktadırlar.

5. Prezervatif HPV den koruma sağlamaz. HPV genital salgılarda yer alır ve oral seksle gırtlakta siğil ya da kanser yapabilir. Avrupa’da anüs kanserleri artmıştır. Ülkemizde 20 yaş altı rahim ağzı kanserine yakalanan kız çocuklarımız olmaya başlamıştır.

6-Güvenli seks eğitimi, çocukların CYBH ‘dan korunmasına yardımcı olacaktır. Gençler prezervatifle

Her türlü mikroptan korunabilecekleri yanılgısına düşüyorlar. HPV bulaşı olan kadınlarımızın danışmanlık almasında fayda var. Gelecek yaşamını planlaması gerekiyor. Takiplerinin de gözden kaçmaması lazım.

Tüm viral hastalıklarda bağışıklık ve bakım önemlidir. Artık her türlü virüs ile iç içe yaşama sürecine girdik.

İnsanın ruh beden ve cinsel sağlığını koruyabilmesi çok da kolay görünmüyor.

Artık büyük çabalar sarf etmemiz ve sağlığımıza olan bilincimizi, yatırımımızı artırmalıyız.

Haber tarihi: 26 / 10 / 2020
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google




Önceki: Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti
Sonraki: KANTİN ESNAFI ZARARDA




Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)




İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi