Iğdır Gazetesi VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Eğitim-Bir-Sen Iğdır İl Başkanı Erkan Çiğdem, "Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun Tüm Türkiye’de Eğitim-Bir-Sen tarafından eş zamanlı olarak basın açıklaması...           • SERKA Toplantısı Yapıldı Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) yönetim kurulu toplantısı, dönem başkanı Iğdır Valisi...           • Bakkal ve Manavlara Saat Kısıtlaması Kaldırıldı İçişleri Bakanlığının genelgesiyle gıda sektöründe faaliyet gösteren bir&cce...           • Valimizin Eşi Hatice Sarıibrahim Halı-Kilim Kursunu Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Iğdır &U...           • Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Başladı Karakoyunlu İlçesi Zülfikar Köyünde çiftçilik yakan Ezcacı All...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Karakoyunlu İlçesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Karakoyunlu İlçesini ziyaret edrek il&c...           • Iğdır-Erzurum Karayolu açıldı Baraj yapımı nedeniyle bir süredir kapalı bulunan Iğdır, Karakurt, Erzurum yolu baraj inşaatı...           • “Bağımlılık İle Mücadele” Toplantısı Yapıldı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim başkanlığında “Bağımlılık İle Mücade...           • Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim Milli Sporcumuz Özlem Yıldız ve Antrenörlerini Makamında Ağırladı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Gençlik ve Spor İl Müdürl&uum...           • Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti Iğdır Ford Surkit Bayisi tarafından, Iğdır Ford Bayii ile Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler ...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8111 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8512 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8325 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8598 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. HÜSEYİN ENGİN SARIİBRAHİM'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü gurur ve sevinçle kutlamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan bağımsızlık savaşı, O'nun önderliğinde büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülmüş, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış ve tüm imkânsızlıklara rağmen eşine az rastlanır zaferler kazanılmıştır.

Yüce Türk Milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine zincir vurdurmayacağını, kendi kaderini kendi tayin edeceğini kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. “Bağımsızlık karakteri” olan böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, 97 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş ve bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer alan bir devlet olmuştur. Ülkemizin ekonomik ve sosyal refahının arttığı son yıllarda, her ağacın kurdunun özünde olduğunu bilenler, aziz vatan toprağında bizi bize düşürmek için ellerinden geleni ardına koymamaktadır. Bu topraklarda aynı gök kubbenin altında yaşayan, aynı hülyayı gören bütün insanlar olarak biliyoruz ki, burada söylenmek istenen türkü yine aynı türküdür. Sadece sazda teli değişmiştir. Bu şer güçler bilmelidirler ki, yumruk ise aynı yumruktur sadece eli değişmiştir. 97 yıl önce Cumhuriyetimize hayat veren milli ruh, bugün de dimdik ayaktadır. Birliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza ve bayrağımıza kast eden hiçbir saldırı başarılı olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Karanlık emeller peşinde koşanlar, her zaman olduğu gibi tek yürek olarak Türkiye’yi karşılarında bulacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, gözlerini kırpmadan canlarını vatan uğruna feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

H. Engin SARIİBRAHİM

VALİ BELEDİYE BAŞKAN V.

Haber tarihi: 29 / 10 / 2020
Haber Okunma: 189
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Azerbaycan Halkının Milli Kahramanı İbad Hüseynov Yeniden Karabağ Savaşında
Sonraki: Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atakan Demircinin Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi