Iğdır Gazetesi Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

98 yaşındaki Atlas nine, Covid-19 aşısı oldu IĞDIR'da yaşayan, 9 çocuk annesi ve 38 torun sahibi Atlas Yaray'a (98), evine gelen sağlık ...           • KERKİ KÖYÜ BU GÜN ERMENİ İŞĞALİNDAN GERİ ALINDI Kerki, Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Sederek Rayonu’n...           • Yankı Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Okulu Açıldı Iğdır’da Yankı Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi görkemli bi...           • KARAKOYUNLU BELEDİYESİ ARAÇ PARKURUNU GÜÇLENDİRİYOR Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ali Ballı belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere Karako...           • Kızgın halk, seçim öncesi verdiği sözleri tutmayan belediye başkanını ağaca bağlayıp dövdü Meksika'nın 11 mahalleden oluşan Frontera Comalapa şehrinin Belediye Başkanı Ramirez Aguilar, se&c...           • Rusya yüzde 100 etkinlikte ikinci bir koronavirüs aşısı üretti Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Spu...           • Öldürülen Ebru Aras'ın ailesi, adalet bekliyor IĞDIR'da, eşi Umut Aras (29) tarafından tabancayla vurularak öldürülen 3 aylık hami...           • Destekle tandır kurup lavaş üretiyorlar IĞDIRLI Necife Karakuş (55) ile Fatma Satı (50), KOSGEB'den aldıkları destekle tandır kurarak, lav...           • Üniversite öğrencilerinden kitap yardımı Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Iğd...           • Doğu'da 1551 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı Erzurum, Ağrı, Kars, Iğdır, Erzincan ile Tunceli'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 1551 ...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8220 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8630 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8452 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8662 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti

Iğdır Ford Surkit Bayisi tarafından, Iğdır Ford Bayii ile Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu arasında gerçekleştirilen eğitim protokolü çerçevesinde öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla araç hibe edildi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölümünde eğitim gören öğrencilerin atölye eğitimlerinde kullanılmak üzere hibe edilen araç sayesinde öğrenciler uygulamalı eğitimlerini kolaylıkla yapabilecek. Konu ile ilgili Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öcal bir açıklama yaptı. Dr. Öcal, Iğdır’lı işadamı Mehmet Surkit beyle yapılan görüşmeler neticesinde Ford Otosan'dan hibe sözü verilen aracı bugün teslim aldıklarını ifade ederek, diğer iş insanlarıyla da görüşmelere devam edildiğini ve onlarında Üniversitemize destek sağlayacaklarından emin olduklarını söyledi.

Yetkililerden Öğrencilere Destek Sözü

Iğdır Surkit Ford Bayisi yetkilileri ise, hibe edilen aracın özellikleri hakkında şu bilgileri paylaştılar. “Surkit Otomotiv programında atölye uygulamalarında kullanılmak üzere hibe edilen araç, elektronik ve mekanik yönden tam donanımlı özelliklere sahip. Öğrencilerimizin eğitimine önemli derecede katkı sağlayacak.” Otomotiv çalışmalarında kullanılmak üzere 1 adet dizel motor ve şanzıman hibe sözünü veren yetkililer, bundan sonraki süreçlerde de eğitime destek vermeye devam edeceklerinin mesajını verdiler. Ayrıca akademik personelin ve öğrencilerin eğitim merkezlerinde tanıtım yapma imkânını sağlayacaklarını belirtiler.

Rektör Alma, İşbirliği Mesajı Verdi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’da söz konusu hibe araçla ilgili açıklama yaptı. Rektör Alma, Iğdır Ford Surkit bayisi sahibi Mehmet Surkit beye eğitim ve öğretime verdikleri destekleri için teşekkürlerini dile getirerek, Üniversite olarak her zaman Iğdırlı iş adamları ile işbirliğine hazır olduklarının güvencesini verdi.

Haber tarihi: 19 / 11 / 2020
Haber Okunma: 263
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim Milli Sporcumuz Özlem Yıldız ve Antrenörlerini Makamında Ağırladı
Sonraki: Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer’den Rektör Alma’ya İade-i Ziyaret
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi