Iğdır Gazetesi MEÇHULE GİDEN ŞEHİR… - - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyelerinden Gazetemize Ziyaret AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri Bircan Bilgin, Yazgü...           • Iğdırlı Hayırsever İş İnsanı Cantürk Alagöz Tarafından İlimizde Yaptırılacak Olan 24 Derslikli Ortaokul İnşaatının İmzaları Atıldı ❝24 Derslikli Ortaokul İnşaatının İmzaları Atıldı.❞ Iğdırlı hayırsever iş insanı, A...           • Üç kıtadaki kuşları buluşturan Aras Kuş Cenneti'nde bu sezon 5 bin kuş halkalandı Asya, Avrupa ve Afrika'dan göç eden kuşların rotasının kesişme noktasında yer alan ve ...           • Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan’ın Facebook hesabından 2. Açıklama. Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Tuzlucada yapacağımız hizmetleri zat...           • Tuzluca Belediye Başkanımız Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Tuzluca MYO için tüm hemşerilerinin desteğini istedi Başkan Ahmet Sait Sadrettin Türkan Facebook hesabından yaptığı açıklamada, 1073 ö...           • İl Sağlık Müdürümüz Dr. Caner Tazegün’e ziyarette bulunduk İl Müdürümüz Tazegün’e yaptığımız ziyarette, Cafe ve Restoran, Loka...           • Doğu Anadolu'nun kiraz ihtiyacı "Doğu'nun Çukurovası"ndan karşılanıyor Birçok meyve ve sebze türünün yetiştirildiği Iğdır'da üretilen kiraz, b...           • Yükümlü Eş Ve Çocuklarına İstihdam Garantili Kurslar Açılacak Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü il Milli Eğitim M...           • NESRİŞAH CİNAYETİNDE İKİNCİ TUTUKLAMA IĞDIR’da 5 yıldır kayıp olan Nesrişah Yorgun’u, boşandığı eşi Eyüp Yıldızhan ile ...           • CHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Aras’tan Gazetemize Ziyaret CHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Aras, gazetemizi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bu...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8516 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
9033 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8801 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8882 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

MEÇHULE GİDEN ŞEHİR… -

MEÇHULE GİDEN ŞEHİR…

Yazar:  |  Tarih: 19 / 10 / 2020


Beş yıl aradan sonra, hasretini çektiğim memleketim Iğdır’a geldim. Bu süreç içerisinde Iğdır’ın, fiziksel gelişimine tanık oldum. Sanki bir büyükşehrin, önemli bir semtiymiş gibi göründü bana. Gürpınar (Muça) köyüne gittim. Köyün önündeki tepeden dakikalarca, serhat şehri Iğdır’ı seyrettim. 67 yıllık ömrümün büyük bölümünü geçirdiğim, kutsalım olan Iğdır’ımda, çok şeylerin değiştiğine tanık oldum.

                Her değişim sancısız olmuyor. Gelişmiş ülkeler değişimi toplum yararına kullanırken, maalesef ülkemizde ve Iğdır’da çoğu şeyler, değişim yüzünden olumsuzluklar içeriyor. Binalar, kullanılan eşyalar çağdaş dünyaya ayak uydursa da,sosyal hayat ve insan ilişkileri, eskileri aratıyor!...

                Devletimizin, devletimizi uzun süreden beri yöneten siyasi iktidarın, az da olsa Iğdır’ımızı geliştirdiğine ve güzelleştirdiğine tanık oluyoruz. Üniversiteler, hastaneler, Havalimanı, Türkiye’nin en modern cezaevi, yollar, barajlar gibi yatırımlar, memleketimiz için önemli eserler olarak, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yapanlara ve yaptıranlara müteşekkiriz.

                Fakat burada yaşayan insanların,  yapılan hizmetleri şükranla karşılamasına rağmen, insanlarımızın eskiye nazaran mutlu oldukları söylenemez. Eski dostluklar, muhabbetler pek yok. Bu sorun, sadece Iğdır’a özgü bir sorun değil.

                Türkiye’nin önemli bir sınır şehri olmasına rağmen, Iğdır hak ettiği yerde değil!... Iğdır’ı yüce Devletimiz adına yönetenler ve buradan seçilmiş siyasiler, halka hizmette beklenenleri yeterince verememişlerdir. Elbette bazı devlet yöneticilerimiz gayret göstermiş ve bir şeyler yapmaya çalışmışlar ama umut edilenleri hayata geçirememişlerdir. Iğdır halkının, her dönem şikayet ettikleri genellikle seçilen siyasilerimiz olmuştur!

                Siyasilerimizden en çok şikâyet, onların ilgisizliği olmuştur. Kişisel çıkarları, siyasi kaygıları ve kendisine yakın olanları öncelikle memnun teme çabaları, en büyük şikâyet ve sitem konusu olmuştur. Küçük yerden büyük insan ve büyük eserler çıkaramamanın acısı, Iğdır’daki her insanın kalbinde bir uhde olarak kalmıştır.” İnsanı anlamak, hayatı anlamaktır.” sözü, sanki bizim Iğdırlı siyasilerimiz için söylenmiştir. İran ve Azerbaycan gibi ülkelere komşu olmanın bilincinde olmayan ve gereğini yapamayan siyasilerimize ve buradaki Devlet yöneticilerimize sesleniyorum. Rutini yapmak yetmiyor. Potansiyelimizi değerlendirin ve yapılması gerekeni yapın ki, Iğdır’ımız her yönden gelişsin ve güzel ülkemize katkımız daha çok olsun.

                Yarınlarımızın güzel olması dileğiyle…

ZAMANOĞLU
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi