Iğdır Gazetesi MEÇHULE GİDEN ŞEHİR… - Bayram GÜNEŞ - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Eğitim-Bir-Sen Iğdır İl Başkanı Erkan Çiğdem, "Öğretmenlik Meslek Kanunu vaatte kalmasın, hayat bulsun Tüm Türkiye’de Eğitim-Bir-Sen tarafından eş zamanlı olarak basın açıklaması...           • SERKA Toplantısı Yapıldı Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) yönetim kurulu toplantısı, dönem başkanı Iğdır Valisi...           • Bakkal ve Manavlara Saat Kısıtlaması Kaldırıldı İçişleri Bakanlığının genelgesiyle gıda sektöründe faaliyet gösteren bir&cce...           • Valimizin Eşi Hatice Sarıibrahim Halı-Kilim Kursunu Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Iğdır &U...           • Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Başladı Karakoyunlu İlçesi Zülfikar Köyünde çiftçilik yakan Ezcacı All...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Karakoyunlu İlçesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Karakoyunlu İlçesini ziyaret edrek il&c...           • Iğdır-Erzurum Karayolu açıldı Baraj yapımı nedeniyle bir süredir kapalı bulunan Iğdır, Karakurt, Erzurum yolu baraj inşaatı...           • “Bağımlılık İle Mücadele” Toplantısı Yapıldı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim başkanlığında “Bağımlılık İle Mücade...           • Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim Milli Sporcumuz Özlem Yıldız ve Antrenörlerini Makamında Ağırladı Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, Gençlik ve Spor İl Müdürl&uum...           • Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti Iğdır Ford Surkit Bayisi tarafından, Iğdır Ford Bayii ile Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler ...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8112 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8512 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8325 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8598 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

MEÇHULE GİDEN ŞEHİR… - Bayram GÜNEŞ

MEÇHULE GİDEN ŞEHİR…

Yazar: Bayram GÜNEŞ |  Tarih: 19 / 10 / 2020 |  Yazı Okunma: 347


Beş yıl aradan sonra, hasretini çektiğim memleketim Iğdır’a geldim. Bu süreç içerisinde Iğdır’ın, fiziksel gelişimine tanık oldum. Sanki bir büyükşehrin, önemli bir semtiymiş gibi göründü bana. Gürpınar (Muça) köyüne gittim. Köyün önündeki tepeden dakikalarca, serhat şehri Iğdır’ı seyrettim. 67 yıllık ömrümün büyük bölümünü geçirdiğim, kutsalım olan Iğdır’ımda, çok şeylerin değiştiğine tanık oldum.

                Her değişim sancısız olmuyor. Gelişmiş ülkeler değişimi toplum yararına kullanırken, maalesef ülkemizde ve Iğdır’da çoğu şeyler, değişim yüzünden olumsuzluklar içeriyor. Binalar, kullanılan eşyalar çağdaş dünyaya ayak uydursa da,sosyal hayat ve insan ilişkileri, eskileri aratıyor!...

                Devletimizin, devletimizi uzun süreden beri yöneten siyasi iktidarın, az da olsa Iğdır’ımızı geliştirdiğine ve güzelleştirdiğine tanık oluyoruz. Üniversiteler, hastaneler, Havalimanı, Türkiye’nin en modern cezaevi, yollar, barajlar gibi yatırımlar, memleketimiz için önemli eserler olarak, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yapanlara ve yaptıranlara müteşekkiriz.

                Fakat burada yaşayan insanların,  yapılan hizmetleri şükranla karşılamasına rağmen, insanlarımızın eskiye nazaran mutlu oldukları söylenemez. Eski dostluklar, muhabbetler pek yok. Bu sorun, sadece Iğdır’a özgü bir sorun değil.

                Türkiye’nin önemli bir sınır şehri olmasına rağmen, Iğdır hak ettiği yerde değil!... Iğdır’ı yüce Devletimiz adına yönetenler ve buradan seçilmiş siyasiler, halka hizmette beklenenleri yeterince verememişlerdir. Elbette bazı devlet yöneticilerimiz gayret göstermiş ve bir şeyler yapmaya çalışmışlar ama umut edilenleri hayata geçirememişlerdir. Iğdır halkının, her dönem şikayet ettikleri genellikle seçilen siyasilerimiz olmuştur!

                Siyasilerimizden en çok şikâyet, onların ilgisizliği olmuştur. Kişisel çıkarları, siyasi kaygıları ve kendisine yakın olanları öncelikle memnun teme çabaları, en büyük şikâyet ve sitem konusu olmuştur. Küçük yerden büyük insan ve büyük eserler çıkaramamanın acısı, Iğdır’daki her insanın kalbinde bir uhde olarak kalmıştır.” İnsanı anlamak, hayatı anlamaktır.” sözü, sanki bizim Iğdırlı siyasilerimiz için söylenmiştir. İran ve Azerbaycan gibi ülkelere komşu olmanın bilincinde olmayan ve gereğini yapamayan siyasilerimize ve buradaki Devlet yöneticilerimize sesleniyorum. Rutini yapmak yetmiyor. Potansiyelimizi değerlendirin ve yapılması gerekeni yapın ki, Iğdır’ımız her yönden gelişsin ve güzel ülkemize katkımız daha çok olsun.

                Yarınlarımızın güzel olması dileğiyle…

ZAMANOĞLU
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi