Iğdır Gazetesi AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!.. - Erhan HACIKASIMOĞLU - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

 

Iğdır Valiliğinden 1 Mart Corona Tedbirleri Açıklaması Iğdır Valiliği 1 Mart'ta iyileştirmesi beklenen korona tedbirleri hakkında basın duyurusu yaparak ...           • Nahçıvan sınırında Türkiye ve Azerbaycan bayrakları IĞDIR'ın Aralık ilçesindeki Nahçıvan sınırına, İlçe Jandarma Komutanlığı'nca ...           • Iğdır'da okullar, yüz yüze eğitime hazırlanıyor MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 15 Şubat'ta köy okullarının açılmasından son...           • Iğdır'da PKK/KCK operasyonu: 8 tutuklama IĞDIR'da, güvenlik güçlerinin PKK/KCK silahlı terör örgütüne ...           • Iğdırlı kadınlar el sanatları geleneklerini geleceğe taşıyor Iğdır Üniversitesinin "Gelenekten Geleceğe" projesi kapsamında açtığı cam süs eşy...           • Cumhurbaşkanı Erdoğan mart ayını işaret etti, hazırlıklar başladı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgınının seyrine göre tedbiri elden ...           • Türk dağcılar Hocalı şehitleri için Haça Dağı'na tırmandı Türk dağcılar, Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de şehit edilen 613 Azerbaycan vat...           • 4 kriteri sağlayan illerde kısıtlamalar kaldırılacak Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Mart ayın...           • Iğdır'da bir kişi intihar etti IĞDIR'da, Abbas Akdağ (56), evinin bulunduğu merdiven boşluğunda başına dayadığı av tüfeğini ...           • Eşinin evi terketmesinden sorumlu tuttuğu kayınbiraderini öldürdü IĞDIR'da Osman K. (27), eşinin evi terk etmesinden sorumlu tuttuğu kayınbiraderi Nejdet K.'yi taba...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8284 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8702 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8519 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8689 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!.. - Erhan HACIKASIMOĞLU

AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!..

Yazar: Erhan HACIKASIMOĞLU |  Tarih: 09 / 01 / 2021 |  Yazı Okunma: 821


                AK Parti Iğdır İl Teşkilatı bir yılı aşkın süredir atamayla yürütülmektedir. Kurulduğu günden beridir Iğdır’da genel ve yerel seçimlerde hep hazin sonuçlar alan AK Parti Iğdır İl Teşkilatı, yeni atamayla bir yıldır hala toparlanamamış, aksine gerisin geri gitmektedir.

                Geçtiğimiz yıl Merkez ve ilçe teşkilatlarının atamaları yapıldı ve kongreler gidilerek seçimler yapıldı. İlçe teşkilatlarındaki atamalar nedense halk nezdinde rağbet görmedi, aksine sessiz bir tepki ile partiye olan ilgi ve alakayı azalttı. Önümüzdeki seçimde bu sessiz tepki sandığa açık bir şekilde yansıyacaktır.

                Yerel seçimlerdeki yanlış adaylar ve İlçe Başkanlıkları atamalarındaki yanlış tercihler AK Partiye gönül veren insanları tabanları ile birlikte bir kısmını DEVA Partisine kaydırdı.

                Önümüzde Tuzluca İlçesi seçimi var. Bu ilçede kongre öncesi yapılması gereken seçimlerde sandığın seçmenin ayağına götürülmesi şaibelerin en büyüğü oldu. Partiye olan güven ve sadakat bu ilçede bitti. Pazartesi seçim var. Aday olmak istenenler engelleniyor. Delegeler hızla bir gecede silinip yerine atanan başkanı seçecek delegeler yazıldı. Yani Tuzlucalılar’ın hür iradesi ellerinden alındı, yerine emrivaki delege geldi. Yanisi Tuzlucalılar da kendi başkanlarını seçemeyecek. Umarım Karakoyunlu’da olduğu gibi, Tuzluca ilçesinde de bu adaletsizlik tabanı küstürmez ve sessiz tepki yine DEVA Partisine doğru yol almaz.

                Diğer bir yandan Iğdır İl kongresi önümüzdeki ay muhtemelen yapılıp bitirilecek. İl Başkanlığına aday olmak isteyen kişilerin hızlı bir şekilde partiden ihraç edileceği haberleri konuşulmakta.

                İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Ekrem Demirtek’in ihraç edileceği haberleri şimdiden konuşulmaya başlandı. Dahası Ekrem Demirtek’in aşağı köylerden delege olarak daha yeni yazdırdığı insanların bir gecede silinerek yerine il başkanına yakın isimlerin yazıldığı söylenmektedir. İl başkanı buna neder, ne açıklamada bulunur beklemekteyiz. Lakin asıl önemlisi Ekrem Demirtekin ve onunla birlikte birkaç kişinin de adı geçmekte. Bu insanlar ihraç edilirlerse bu tepki sessiz mi olur, yoksa il başkanının sonumu olur, orasını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Umarız AK Parti adına böyle bir ihraç gerçekleşmez. Herkes demokratik ortamda sandığa gider ve adayını seçer.

                AK Parti İl Teşkilatının bu aralar yaptığı siyaset Ak Parti tabanını epey boşalttı. Bu taban nasıl toparlanır muamma. Yapılan hatalar ve hakkındaki iddiaları önümüzdeki günlerde kaleme alacağım. Sadece üzüldüğüm taraf, Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklerinin yanlış tercihlerle hiç edilmesinedir.  AK Parti İl Başkanının ilk atandığı gün Iğdır’da ve Iğdır’ın dışında yaşayan insanların yüzündeki mutluluğu ve sevinci hiçbir şeye değişmezdim. Parti binası aylarca doldu taştı. Umutlar yeşerdi. Ama şimdi gelinen noktaya bakıyorum. Büyük bir üzüntü, hicap duyuyorum. Herkes mutsuz, herkes umutsuz. İlk günlerde AK Partiye akın eden o insanlar şimdi nerede? Birisi bile AK Partinin kapısından geçmiyor desem yeridir.

              Başka zamanlar olsa AK Partinin bu gün içine düştüğü hal beni belki fazla ilgilendirmezdi. Ama ülkemizin en zor günleri olan bu günlerde AK Partinin kan kaybetmemesi gerektiği kanısındayım. Silah sanayiden, bilim sanayiye kadar dünyada şahlanışa geçen, hep hayalini kurduğumuz TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE ütopyasının vukuu bulduğu bu günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar destekçisi olmamız gerektiğini düşünmekteyim.

                Haklı tenkit ve eleştirilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi